Buma Muziek in Media Awards 2026 uitgereikt

Op 16 april werden de winnaars van de Buma Music in Media Awards bekendgemaakt tijdens een prijsuitreiking in LIEF in Amsterdam. Deze prijzen zijn een ode aan de beste mediamuziek van het afgelopen jaar in Nederland. Ze werden uitgereikt in 12 categorieën, waaronder een oeuvreprijs, die werd toegekend aan Vincent van Warmerdam voor al zijn verdiensten op het gebied van mediamuziek gedurende zijn lange carrière.

Hieronder staan de genomineerden en de winnaars, waarbij de belangrijkste categorieën vetgedrukt zijn. Bezoek de website van BUMA Music in Motion voor de volledige lijst.

Beste Film

  • Christiaan Verbeek –  Drie Dagen Vis
  • Tjeerd Nijhof – En We Vliegen Door De Dagen
  •  Arjen Jongeneel –  Vleesdag

Buma Oeuvre Award Music in Media

  • Vincent van Warmerdam

Beste Korte Film

  • Wouter van den Boogaard / Dennis Jonker / Alexander Moes – Inundation
  • Mojan Alaiyeh – The Gift
  • Vernon Chatlein / Jean-Jacques Rojer – Toen Ik Klein Was, Was Ik Niet Bang

Beste Documentaire

  • Rui Reis Maia –  Feis Forever
  • Beau Zwart – Fortuyn: On-Hollands
  • Lilian Hak – Mijn Noord

Best Televisieserie

  • Lieuwe Roonder / Eva Crutzen – Bodem 2
  • Alexander Reumers – Haantjes
  • Rui Reis Maia – Sihame 2

New Talent Award

  • Xiangming Niu – Kus Kus Beng Beng
  • Jules Schattenberg – The Birds Shall Return
  • Jefferson Yaw Frempong-Manson / Markos Jajanos – The Centre of The Storm

Winnaars gefeliciteerd!

Author

  • Anton Smit

    Anton is de oprichter van Soundtrackwereld. Nadat hij een tijdje af en toe over filmmuziek had geschreven, vond hij het tijd worden om een eigen site te creëren om muziek uit film, maar ook uit andere media, te promoten. Naast tijd te besteden aan deze website is Anton lid van de International Film Music Critics Association, werkt Anton in de IT en speelt hij tuba in een lokaal orkest.

    Bekijk Berichten

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *