2023 IFMCA Awards nominaties aangekondigd

The International Film Music Critics Association heeft haar lijst met genomineerden voor de 20e editie van de IFMCA Awards bekendgemaakt. Deze awards liggen mij aan het hart als hoofdredacteur van deze site ,omdat ik voor de tweede keer betrokken ben bij de selectie voor deze nominaties. De lijst met genomineerden is hieronder te vinden, en wie meer wil weten over de awards en de genomineerden kan je nog meer informatie vinden in het officiële persbericht.

Score van het Jaar

Componist van het Jaar

  • Lorne Balfe
  • Laura Karpman
  • Bear Mccreary
  • John Williams
  • Christopher Young

Doorgebroken Componist van het Jaar

  • Sherri Chung
  • Paweł Lucewicz
  • Mika
  • Łukasz Rostkowski
  • Corey Wallace

Muziekcompositie van het Jaar

  • “Can You Hear The Music?” uit Oppenheimer – Ludwig Göransson
  • “Concerto For Flute And Orchestra, Movement 2” uit The Piper – Christopher Young
  • “Found” uit La Sociedad De La Nieve/Society Of The Snow – Michael Giacchino
  • “Helena’s Theme” uit Indiana Jones And The Dial Of Destiny – John Williams
  • “Leaving Spacedock” uit Star Trek: Picard – Stephen Barton en Frederik Wiedmann

Beste Originele Score voor een Dramafilm

  • The Boys In The Boat – Alexandre Desplat
  • Napoleon – Martin Phipps
  • Oppenheimer – Ludwig Göransson
  • La Sociedad De La Nieve/Society Of The Snow – Michael Giacchino
  • Znachor/Forgotten Love – Paweł Lucewicz

Beste Originele Score voor een Komediefilm

  • American Fiction – Laura Karpman
  • Barbie – Mark Ronson And Andrew Wyatt
  • Haunted Mansion – Kris Bowers
  • In Love And Deep Water – Takatsugu Muramatsu
  • Mon Crime/The Crime Is Mine – Philippe Rombi

Beste Originele Score voor een Actie/Avonturen Film

  • The Hunger Games: The Ballad Of Songbirds And Snakes – James Newton Howard
  • Indiana Jones And The Dial Of Destiny – John Williams
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning, Part One – Lorne Balfe
  • Pertsa & Kilu: Faaraon Sormus/Rangers Of The Lost Ring – Panu Aaltio
  • Supercell – Corey Wallace

Beste Originele Score voor een Fantasie/Science Fiction Film

Beste Originele Score voor een Horror/Thriller Film

  • A Haunting In Venice – Hildur Guđnadóttir
  • The Last Voyage Of The Demeter – Bear Mccreary
  • M3gan – Anthony Willis
  • The Nun II – Marco Beltrami
  • The Piper – Christopher Young

Beste Originele Score voor een Animatiefilm

  • The Boy And The Heron – Joe Hisaishi
  • Chłopi/The Peasants – Łukasz Rostkowski
  • Elemental – Thomas Newman
  • Migration – John Powell
  • Spider-Man: Across The Spider-Verse – Daniel Pemberton

Beste Originele Score voor een Documentaire

  • Blue Whales: Return Of The Giants – Steven Price
  • Libres – Oscar Martín Leanizbarrutia
  • Life On Our Planet – Lorne Balfe
  • Still: A Michael J. Fox – John Powell
  • Wild Isles – George Fenton

Beste Originele Score voor Televisie

  • Ahsoka, Music By Kevin Kiner
  • All The Light We Cannot See – James Newton Howard
  • The Fall Of The House Of Usher – The Newton Brothers
  • One Piece – Sonya Belousova en Giona Ostinelli
  • Star Trek: Picard – Stephen Barton en Frederik Wiedmann

Beste Originele Score voor een Videogame of Interactieve Media

  • Avatar: Frontiers Of Pandora – Pinar Toprak en Neal Acree
  • God Of War: Ragnarök – Valhalla – Sparks & Shadows, thema’s door Bear Mccreary
  • Hogwarts Legacy – Chuck E. Myers, J. Scott Rakozy en Peter Murray
  • Planet Of Lana – Takeshi Furukawa
  • Star Wars: Jedi – Survivor – Stephen Barton en Gordy Haab

Best Archiefrelease

  • Chaplin – John Barry (La-La Land)
  • Heidi/Jane Eyre – John Williams (Quartet)
  • Hook – John Williams (La-La Land)
  • Laurence Rosenthal: Music For Film And Television – Laurence Rosenthal (Silva Screen/Film Fest Gent)
  • MacArthur – Jerry Goldsmith (Intrada)
  • The Man Who Knew Too Much/On Dangerous Ground – Bernard Herrmann (Intrada)
  • Night After Night – James Newton Howard (Sony Classical)
  • The Rock – Nick Glennie-Smith, Hans Zimmer and Harry Gregson-Williams (Intrada)
  • Séance On A Wet Afternoon/Katherine Hepburn – John Barry (Quartet)
  • A Symphonic Celebration: Music From The Studio Ghibli Films Of Hayao Miyazaki – Joe Hisaishi (Deutsche Grammophon)

Filmmuziek Platenlabel van het Jaar

  • Intrada Records, Douglass Fake and Roger Feigelson
  • La-La Land Records, Mv Gerhard and Matt Verboys
  • Moviescore Media, Mikael Carlsson
  • Music Box Records, Cyril Durand-Roger and Laurent Lafarge
  • Quartet Records, Jose M. Benitez

The International Film Music Critics Association zal de winnaars van de 20e IFMCA Awards LIVE bekendmaken op het IFMCA YouTube-kanaal op 23 februari 2024.

Author

  • Anton Smit

    Anton is de hoofdredacteur en oprichter van Soundtrackwereld. Nadat hij een tijdje af en toe over filmmuziek had geschreven, vond hij het tijd worden om een eigen site te creëren om muziek uit film, maar ook uit andere media, te promoten. Naast tijd te besteden aan deze website is Anton lid van de International Film Music Critics Association, werkt Anton in de IT en speelt hij tuba in een lokaal orkest.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *